Wyjątkowe mozaiki z Mozaikowe.pl na pewno kojarzycie z mojego wcześniejszego wpisu. Dziś chcę Wam przybliżyć ich Właścicieli – Małgosię i Piotra. Udało mi się z nimi porozmawiać o ich rodzinnym duecie idealnym, pasji i tęsknotą za tym co u nas ciężko dostępne – zapraszam.

Pierwszy był pomysł na sklep czy miłość do popularnych za oceanem wzorów niedostępnych na naszym rynku?

Małgosia: Pierwsza była miłość do cudownych, jednak praktycznie niedostępnych w Polsce wzorów. Wszystko zaczęło się od budowy mojego domu i szukania pomysłów na popularnym forum budowlanym, gdzie założyłam dziennik i galerię. Szukając różnych rozwiązań natknęłam się na wiele cudownych wnętrz i inspiracji właśnie z arabeską czy hexagonami w roli głównej. Owszem czasami udawało się znaleźć coś oryginalnego, ale cena zazwyczaj była powalająca. Czas uciekał, a mnie goniły terminy wykończeniówki, w związku z tym musiałam szybko decydować się na to co jest dostępne i w zasięgu ręki. W głowie jednak został żal oraz myśl, jak wielką szkodą jest u nas brak tak pięknych materiałów. Pomyślałam wtedy, że warto byłoby coś z tym zrobić. Jednak w pojedynkę na pewno by się to nie udało. Wtedy na horyzoncie pojawił się Piotr – mózg operacyjno – logistyczny naszego sklepu. Miałam pomysł, a on wiedział jak go zrealizować krok po kroku.

Jak wiele czasu minęło od pojawienia się pomysłu na ten rodzaj działalności do faktycznej realizacji czyli otwarcia sklepu?

Małgosia: Pomysł na sklep narodził się bardzo spontanicznie. Podczas jednej z uroczystości rodzinnych rozmawiałam z Piotrem – któremu po głowie intensywnie chodziło otwarcie własnej działalności – na temat budowy i perypetii związanych z wykańczaniem naszego domu. Opowiedziałam mu o tym jak ciężko dostać u nas coś modnego i niesztampowego zarazem w przyzwoitej cenie. Co dwie głowy to nie jedna i krok po kroku nasze marzenia zaczęły przybierać realne kształty.

Jesteście producentem czy importerem? Co się z tym wiąże, jaki to ma wpływ na potencjalnych Klientów?

Piotr: Pierwsze kalkulacje zakładały własną produkcję. Jednak ze względów na koszty, nasze produkty nie spełniałyby jednego z podstawowych celów jaki sobie postawiliśmy, czyli dostępności dla większości koneserów pięknie urządzonych wnętrz. Dlatego rozpoczęliśmy poszukiwania zagranicznego producenta. Rozpoczęliśmy je w USA wśród firm dystrybuujących podobne mozaiki. Z niemałym wysiłkiem udało nam się dotrzeć do kilku dostawców (z całego świata). Rozpoznaliśmy każdego z nich pod względem możliwości produkcyjnych, jakości produktu, możliwej współpracy i co chyba najistotniejsze, porównaliśmy własnoręcznie walory ich płytek. Bogatsi w te doświadczenia i uwzględniając ich wagę wybraliśmy producenta, z którym nawiązaliśmy stałą współpracę. O jego wyborze – oprócz oczywistych aspektów jakościowych – zadecydował również fakt, iż tworzy on płytki ceramiczne dla potentatów z całego świata m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji Turcji, Kanady, Brazylii, Meksyku czy Japonii.
Wszystkie podjęte przez nas działania sprawiły, że nasi klienci mają dostępne od ręki wysokiej jakości najmodniejsze płytki i co bardzo ważne w przystępnej cenie. Wszystkie nasze produkty spełniają normy budowlane i są dopuszczone do obrotu na terenie całej Unii Europejskiej.

Co uważacie za swoją przewagę nad konkurencją rynkową?

Piotr: Naszą przewagą z pewnością jest pasja, jaką wkładamy w indywidualną obsługę każdego Klienta oraz rozwój działalności poprzez m.in. poszerzanie naszego asortymentu. Stanowi ją także unikatowość i dostępność od ręki naszych modeli. Cena również odgrywa tutaj znaczącą rolę, chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się wysoka. Jednak po przyrównaniu jej do najzwyklejszej mozaiki w formie kostki, różnica cenowa bardzo wyraźnie się niweluje.

Do jakich Klientów skierowana jest wasza oferta?

Małgosia: Szerokość zastosowań naszych płytek powoduje, że z oferty może skorzystać każdy miłośnik dobrego designu. Ofertę kierujemy do Klientów, którzy marzą o niepowtarzalnych wnętrzach, których szczególny charakter z pewnością podkreśli unikatowość oraz wyjątkowe piękno oferowanych przez nas produktów.
Osobiście uwielbiam ich uniwersalność. Wbrew temu co mogłoby się wydawać patrząc na finezyjne kształty arabeski w zależności od aranżacji i zestawienia z odpowiednimi dodatkami czy meblami pasować będzie zarówno do wnętrz bardzo nowoczesnych oraz znakomicie i w elegancki sposób podkreśli wnętrza w tak modnych ostatnio stylach: angielskim, prowansalskim czy po prostu w rustykalnym.
Nasze mozaiki docenią zapewne miłośnicy stylu NY, nadają się one również doskonale do surowych loftów. Tutaj mam na myśli tak bardzo modną na zachodzie płytkę w kształcie hexagonu. Wpisuje się ona doskonale w styl subway tile. Hexagony nadadzą również odpowiedniego sznytu wnętrzom wiktoriańskim, stylowym czy eklektycznym.

Właściciel-mozaikowepl-Małgosia
Małgorzata Wegner – Współwłaściciel Mozaikowe.pl

 

 „Bardzo zależy nam, aby nasza marka Mozaikowe.pl była kojarzona z niesztampowym wzornictwem właściwym tylko dla nas. Dlatego sukcesywnie będziemy starać się wyszukiwać najmodniejsze płytki unikatowe w swojej formie, co pomoże naszym klientom tworzyć niepowtarzalne i piękne miejsca.”

Jakie są wasze plany na przyszłość? Planujecie poszerzać liczbę dostępnych wzorów czy chwilowo wolicie skupić się na zaoferowaniu różnorodnej kolorystyki i rodzaju wykończenia już dostępnej mozaiki?

Małgosia: Oczywiście już w niedalekiej przyszłości nasza oferta zostanie poszerzona zarówno o nowe kolory jak i wzory płytek . Planujemy poszerzyć nasz asortyment o mozaiki kamienne, na które wiem że sporo osób niecierpliwie czeka. Nie chciałabym jednak zdradzać w związku z tym za wiele szczegółów. Niech będzie to miła niespodzianka 🙂

Dziękuję za rozmowę!

 

Ciekawa jestem czy Wy również zaliczacie się do grona tych niecierpliwych osób czekających na ofertę kamiennych mozaik? Czy poza obecną ofertą Mozaikowe.pl na któreś wzory z zagranicznych inspiracji szczególnie oczekujecie? Napiszcie, szczęściu czasami trzeba pomóc 😉