Moje plany znowu diabli wzięli 😉 Nie te dotyczące regularności publikacji, a samej treści. Byłam pewna, że w kolejnym poście zaserwuję Wam potężną dawkę inspiracji, next time.

Dawno, dawno temu wymyśliłam przydatny cykl dla przyszłych inwestorów – mówię Wam będzięta mnie rączki całować 😉 Ale o czem to ja chciała? 

Wybór projektu domu to ogromnie odpowiedzialne i pracochłonne zadanie. Zwykle budując dom dla siebie zakładamy, że spędzimy w nim kilkanaście ładnych lat, urodzimy w nim dzieci, posadzimy drzewo, a może nawet dwa i generalnie będzie nam się wiodło lepiej niż sąsiadom.

Sama jakiś czas temu zastanawiałam się jak to by było wybudować się raz jeszcze. Nie letko doszłam do wniosku 😉 

W dzisiejszym odcinku pilocie pod lupą projekt domu Willa na Borowej z pracowni architektonicznej MG Projekt. Projekt ten zakłada 207 m powierzchni użytkowej, czyli mniej więcej tyle ile chciałabym mieć do dyspozycji przy nowej inwestycji. 

willanaborowej_images_wd1

willanaborowej_images_wd2

Dom typu kostka, czyli prostszy i tańszy w wykonaniu dach oraz brak skosów w pomieszczeniach na górze <3

A teraz najlepsze, czyli rzuty pomieszczeń:

willanaborowej_images_rd1

Projekt już od wejścia zapowiada się wyśmienicie. Do dyspozycji mamy dwu-stanowiskowy garaż w bryle budynku – czyli w zimę odpada nam odśnieżanie podjazdu przez całą długość działki 😉 

Następnie sień, co prawda zmieści nam się na niej jedynie duże lustro i ławeczka, ale tuż obok przy przejściu z garażu mamy tak zwaną szatnię. Wierzcie mi lub nie, ale to oszczędność i wygoda. Nie musimy inwestować w piękne fronty szaf, wystarczą nawet techniczne regały z wieszakami na okrycia wierzchnie. Nie dość, że błota z butów nie rozniesiemy do wiatrołapu to jeszcze ciężkie zapasy możemy zostawić zaraz po przekroczeniu progu domu <3

Kotłownia jak kotłownia, zwykle urządza ją facet więc nie będę się nad nią szczególnie rozwodzić. Jedną rzecz bym zmieniła: dodałabym drzwi z kotłowni do garażu. Wyobrażacie sobie biegać przez pół domu, żeby coś sprawdzić?

Łazienka z sauną i odizolowany od piętra domowników pokój gościnny. Oczywiście sauna nie jest niezbędna, na jej miejsce można wstawić np. wolno stojącą wannę. Czy to rozwiązanie jest praktyczne nie wiem, ale wiem jedno – chciałabym tak mieć!

Kuchnia co prawda wielkością nie powala, ale 15 m2 + spiżarka to już nie w kij dmuchał. Nasza obecna ma ok 16 m2, ale to kosztem spiżarki, a ta przyznaję przydałaby się nie raz 😉 Coś za coś, jak zawsze.

Praktycznie umiejscowiona 13 m jadalnia w towarzystwie dużego przeszklenia. Zastanawiam się czy nie postawiłabym jednak stołu w drugą stronę niż jak jest to sugerowane na projekcie. Mam wrażenie, że byłoby estetyczniej, natomiast ciąg komunikacyjny nie byłby już tak swobodny jak teraz.

Salon duży i przestronny z przewidzianym już zacienionym miejscem na tv. Przy kominku również sporo miejsca, w sam raz na stolik i dwa fotele do wylegiwania się na plotach z przyjaciółką 😉

Taras z zadaszeniem to moje marzenie, na naszym umiejscowionym od południa jest taka sauna, że nawet parasol nie pomaga.

Góra czyli intymna strefa domowników:

willanaborowej_images_rd2

Trzy sypialnie wyposażone w garderoby, w tym jedna to prawdziwy master bedroom z łazienką i loggią – zaklepuję 😀 Na pewno zrezygnowałabym z niedużego blisko 9 m pokoju na rzecz pomieszczenia gospodarczego. Albo lepiej! Pomieszczenie gospodarcze zrobiłabym w miejscu ogólnodostępnej łazienki, a tę właśnie w miejscu wspomnianego pokoju. Nie, nie wiem! Jednego jestem pewna, pralnio-suszarnia to najlepsza nasza decyzja dlatego szczerze polecam rozważyć tę kwestię. 

Na koniec szczegół, który sprawia że gdybym miała teraz wybierać projekt domu to wybrałabym właśnie ten – pustka nad schodami ! Jak to się pisało na forum? już widzę oczyma wyobraźni? 😉 Lampy! kilka lamp! na różnych wysokościach <3 …. i dyndające na nich kotki 😀 

 

Dobra, upiłowałam się strasznie jakby to powiedziała moja babcia Halina więc mam nadzieję, że post jest w dechę – dajcie znać, bo stracę sens istnienia :v

Przypominam także o trwającym konkursie, rozstrzygnięcie już w najbliższy poniedziałek :*

 

* Źródła zdjęć: 1 | 2