Aby było sprawiedliwie tym razem coś dla wykańczających się 😉

Na dolnym holu wymarzyłam sobie nowoczesną konsolę na chromowanej podstawie z drewnianym blatem. Długo szukałam idealnej pod względem estetycznym, cenowym i wymiarowym. Tak zleciały dwa lata. W końcu męska decyzja – trzeba zrobić na zamówienie. Znalezienie wykonawcy wspominam jako swoistą gehennę. Oczywiście to nie jest tak, że chromowana podstawa to problem na naszym rynku, są a i owszem wykonawcy, którzy tematu podjąć się chcieli. Żądali bagatela ok 1800 zł za samą podstawę.Poniżej zamieszczam opis jak wykonać konsolę dużo poniżej wymienionej kwoty.

Potrzebujemy:

  • podstawę na zamówienie – my zamówiliśmy w firmie Hazel Wood ,
  • blat drewniany – my kupiliśmy długą surową półkę w markecie budowlanym,
  • lakier – u nas otwarty już wcześniej Sadolin,
  • papier ścierny o granulacji 2000,
  • pędzel do malowania,
  • wkręty do drewna,
  • cierpliwość (blat schnie kilka dni).

 Wykonanie:

Zamawiamy chromowaną podstawę pod dany wymiar i kształt, najlepiej z już wywierconymi otworami do przykręcenia blatu (drewnowkręty).

Ważne! Pamiętajcie aby zostawić sobie margines błędu, tj. nie zamawiać podstawy całkowicie na styk, koniecznie weźcie pod uwagę listwy przypodłogowe + – 2 cm.

Kupujemy surową półkę drewnianą w markecie budowlanym i od razu oddajemy ją na dział stolarski do przycięcia. U nas dwa razy po 95 cm długości i 40 cm szerokości (półka fabrycznie miała już 40 cm szerokości). Następnie nakładamy blaty na siebie i równo przykręcamy do siebie – tylko jeżeli chcecie tak jak my aby blat był grubszy. Przygotowujemy miejsce do malowania. Nakładamy pierwszą warstwę dokładnie rozciągając lakier, starając się nie zostawić smug. Po odczekaniu zalecanego czasu przez producenta lakieru delikatnie szlifujemy blat papierem ściernym. Czynności powtarzamy do uzyskania żądanego koloru, u nas 3 warstwy. Kiedy blat przeschnie całkowicie pozostaje przykręcenie go do chromowanej podstawy. Opcjonalnie postawienie kilku durnostojek i cieszenie się z własnoręcznie (prawie) wykonanej konsoli 😉

nowoczesna konsola na chromowanych nogach 05

nowoczesna konsola na chromowanych nogach 03

nowoczesna konsola na chromowanych nogach 02

nowoczesna konsola na chromowanych nogach 04

nowoczesna konsola na chromowanych nogach 01

nowoczesna konsola na chromowanych nogach 07

* Konsola ma wymiar 95 cm długości, 40 cm szerokości. Blat jest tymczasowy, ale chwilę jeszcze z nami pewnie pomieszka.

Całość grubo poniżej 1000 zł 😉

Napiszcie czy się wam podoba, a może ten wpis zmotywuje was do wykonania własnej konsoli? Mam taką nadzieję! Ściskam 🙂