W ostatnim czasie nasze wieczory charakteryzuje pewna powtarzalność. Zwykle ok 20-stej (co ja tu jeszcze robię? 😉 ) padają dwa ważne pytania:

  • który serial na górze będziemy oglądać (wiernie śledzimy ok 15 tytułów) ? – zwykle odpowiadam: a co jest nowego? nie wiesz? nie przygotowałeś się, mynus!
  • będziemy coś jeść? – to pytanie raczej retoryczne, bo że na serial trzeba mieć pełną michę to oczywista oczywistość, po drugie nawet jeżeli nie jestem głodna to i tak zjem…z łakomstwa 😉

Na naszej top liście seriali zagościł ostatnio tytuł The Good Wife i nie odpuszcza. Serial trwa od 2009 roku, zalicza się do gatunku dramatu sądowego i doczekał się już kontynuacji w sześciu sezonach. Szczerze polecam zwłaszcza jeżeli lubicie: przewrotną, ale nie męczącą fabułę, pewne siebie kobiety oraz piękne wnętrza.

Ze względu na te ostatnie publikuję ten post. Apartament tytułowej bohaterki Alicii Florrick może nie jest tak imponujący jak Rezydencja Państwa Grayson z serialu Revenge, jednak nie można mu odmówić dbałości o detale oraz pięknych, klasycznych rozwiązań – sami zobaczcie:

The-good-wife-tv-show-alicia-florrick-apartment10

The-good-wife-tv-show-alicia-florrick-apartment3

Hol poprzedzający sam apartament jest już sam w sobie ponadczasowy. Kontrastująca sztukateria, symetrycznie umieszczone klasyczne oświetlenie oraz komoda (Ikea? 🙂 ) z imponującym lustrem i oczywiście kwiaty. Chciałabym, aby wszystkie klatki schodowe w Polsce prezentowały się jak ten hol.

The-good-wife-tv-show-alicia-florrick-apartment7

Wraz z przekroczeniem progu drzwi wita nas oryginalna gięta konsola wraz z piękną, klasyczną zabudową w iście amerykańskim stylu. Zawsze zachwyca mnie to sprytne wykorzystanie przestrzeni, jednak wycieranie kurzu z tak wielu książek przyprawiało by mnie o zawrót głowy – tak, chujowa Pani domu we własnej osobie 😉

The-good-wife-tv-show-alicia-florrick-apartment12

Następnie salon z ciekawą kolorystyką i bogatą linią mebli tapicerowanych. Ostatnio oszalałam na punkcie klasycznych dywanów jak na zdjęciu powyżej.

The-good-wife-tv-show-alicia-florrick-apartment9

The-good-wife-tv-show-alicia-florrick-apartment14

Jadalnia to dla mnie wisienka na torcie tego apartamentu. Każdy jej kadr niezmiennie mnie zachwyca, zwłaszcza jeżeli obejmuje imponujący żyrandol wraz z galerią ścienną. A Wy co o niej myślicie?

The-good-wife-tv-show-alicia-florrick-apartment6

The-good-wife-tv-show-alicia-florrick-apartment8

Żeby nie było tak różowo, to akurat kuchnię uważam za najsłabszy punkt tego apartamentu. Dla mnie dzieje się tu zbyt dużo (zwłaszcza pod względem formy – ta wyspa jest naprawdę kosmiczna i trochę się jej boję 😉 ). Nie można za to odmówić jej domowej atmosfery, widać że tutaj toczy się życie domowników – nie jest sztuczna, ani przesadnie wymuskana.

The-good-wife-tv-show-alicia-florrick-apartment2

The-good-wife-tv-show-alicia-florrick-apartment1

Na zakończenie sypialnia tytułowej bohaterki. Świetnie wyważona kolorystyka i ta pościel! Mój mąż do tej pory nie może zrozumieć dlaczego w naszej sypialni gości wyłącznie ta w kolorze białym. Patrząc na tę ze zdjęcia czasem mam ochotę się przełamać i wybrać coś stonowanego, ale w kolorze innym niż biel. Jak będzie zobaczymy.

 

Ciekawa jestem czy tak jak my śledzicie ten serial oraz czy podoba Wam się zaprezentowane mieszkanie? Tylko błagam nie spoilerujcie co się wydarzy, jesteśmy dopiero na trzecim sezonie! 🙂

 

* Źródło zdjęć Pinterest.