Luksus to pojęcie pojemne – chyba nikt nie zaprzeczy. Przy ocenie nieruchomości na ów składają się: wielkość posesji, jej umiejscowienie (sąsiedztwo), metraż oraz ilość pokoi, standard ich wykończenia, a także status społeczny samych Właścicieli – jeżeli coś pominęłam, poprawcie mnie proszę.

Dziś chciałabym Wam zaprezentować nowy cykl, który otwiera rezydencja Państwa Grayson znana z serialu Revenge (z ang. zemsta), która w słowo luksus wpisuje się wyśmienicie. Serial emitowany od września 2011 na stacji ABC, w Polsce zaś od maja 2012 na kanale FoxLife. Doczekał się trzech sezonów, a czwarty finałowy jeszcze przed nami. Sama fabuła jest dosyć oklepana i momentami może przypominać kultową Modę na Sukces, jednak po ciężkim dniu w pracy afery w „wyższych serialowych sferach” pozwalają mi się zresetować od mojej korpo-rzeczywistości tym bardziej, że w serialu mamy okazję oglądać wnętrza dopracowane w najmniejszym szczególe.

Od wejścia wita nas piękny, przestronny holl. Znajdziemy tu okazałe schody w eleganckiej kolorystyce, przepiękne doświetla drzwiowe, a także wyrafinowane, kryształowe oświetlenie.

grayson-residence-revenge19

grayson-residence-revenge3

Z racji metrażu nie brakuje także sporego stołu z rzeźbą i bukietem kwiatów.

grayson-residence-revenge18

Strefa dzienna oraz pokój gościnny to moja ulubiona część dworu Graysonów. Salon to naprawdę perełka chociażby ze względu na zastosowany w nim dopływ naturalnego światła. Cała stolarka fantastycznie się łączy i jednocześnie przełamuje zgoła bezpieczną kolorystykę.

grayson-residence-revenge10

    grayson-residence-revenge26

To co podoba mi się najbardziej to mnogość wzorów i form mebli, jest lekko, klasycznie i elegancko ale nie nudno! Strefa wypoczynkowa podkreślona dodatkowo jest prostym w formie dywanem, jednak dzięki kontrastującej lamówce pokuszę się o określenie go mianem wyrafinowanego.

W salonie nie brakuje także wyjątkowego fotela należącego do Pani Domu – Victorii.

grayson-residence-revenge7

W jadalni możemy podziwiać oszczędną w formie lampę oraz krzesła odziane w sukienki z naturalnej tkaniny. Wspomniane sukienki to świetny sposób na odmianę w naszej jadalni, a także ukrycie niezbyt obecnie urokliwych krzeseł.

grayson-residence-revenge8

grayson-residence-revenge9

Na dole znajdziemy także gabinet Pana Domu czyli serialowego Conrada – męża Victorii. Pomieszczenie kolorystycznie na pierwszy rzut oka wygląda jak z innej bajki, jednak idealnie wpisuje się w całość luksusowej rezydencji Rodziny Grayson. Pokój jest ciemny i utrzymany w męskim stylu, przeważają pochodne brązu i oliwki. Nie brak w nim rodzinnych zdjęć czy klasycznych dodatków.

grayson-residence-revenge22

Czy będąc gościem ktoś z nas pogardziłby takim pokojem?

grayson-residence-revenge17

Piękny, głęboko pikowany zagłówek łóżka, stonowana i idealnie wyważona kolorystyka. Nienachalne dodatki oraz lampa na ceramicznej podstawie, czego można chcieć więcej?

Córka Charlotte także nie budzi się w pokoju o gorszym standardzie, jednak ze względu na jej wiek kolorystykę określiłabym jako młodzieżową.

grayson-residence-revenge21

Osobiście uwielbiam łóżko widoczne na zdjęciu, śliwkowy zagłówek fantastycznie kontrastuje z jasną kedrą, a sam jego kształt prawdopodobnie jeszcze na długo pozostanie w sferze marzeń na naszym rynku.

Prawie już na koniec sypialnia Victorii i Conrada. Zdjęcie być może nie najlepszej jakości, ale i tak można dostrzec oryginalny zagłówek łóżka zamknięty w geometrycznej drewnianej ramie, pikowania dodatkowo podkreślają szlachetność zastosowanego materiału na obiciu łóżka.

grayson-residence-revenge2

Ważną rolę w serialu pełni balkon wychodzący z sypialni Państwa Grayson, to właśnie stąd Victoria szpieguje Emily i rozmyśla o swoich kolejnych trupach w szafie – myśleć na pewno ma o czym 😉

grayson-residence-revenge6

Posiadłość jak na Amerykanów przystało zaprojektowana jest z rozmachem, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Istnieją jednak głosy, że to co widzimy w telewizji nie jest prawdziwą nieruchomością – magia photoshopa? Nieważne! Ważne, że jest czym się inspirować.

grayson-residence-revenge16

 

Jak wam się podoba nowy cykl? Co sądzicie o prezentowanej rezydencji, przypadła Wam do gustu, a może wręcz odwrotnie?

 

*Źródło zdjęć Pinterest.