Pamiętacie jeszcze naszą konsolę na holu z drewnianym blatem? To chyba jedyny taki mebel w naszym domu, który musi liczyć się z częstą zmianą aranżacji. Warunek pierwszy to wygoda, a co się za nią kryje? Ano miska na klucze, co by mąż zaraz po przekroczeniu progu domu  nie kładł ich byle gdzie, a w specjalnie wyznaczone miejsce. To się wysiliłam – wiem! 😉 Druga sprawa to estetyka oczywiście. Wiadomo każdy zna jej inne pojęcie, ale ten blog prowadzę między innymi po to, aby zarazić Was swoją estetyką.

Tytułem wstępu byłoby na tyle, czas na konkrety czyli zdjęcia. Pierwsza aranżacja wspomnianej konsoli to dosyć huczne określenie. Wierzcie mi lub nie, ale te kilka miesięcy temu uważałam, że odwaliłam naprawdę kawał dobrej roboty (przebiegłam szybko po pokojach i zebrałam co akurat było – tak to widzę teraz). Jej efekty poniżej:

nowoczesna konsola na chromowanych nogach 07

Jak na pierwszy raz nawet nie najgorzej. W międzyczasie dodawałam i odejmowałam (niepotrzebne skreślić) kolejno dodatki. Któregoś wyjątkowo niezbyt absorbującego dnia w pracy uznałam, że pora na małą rewolucję. Wyszłam z pracy z nowymi nabytkami całą drogę zacierając ręce na szykujące się zmiany.

Wpadłam do domu, wypakowałam nowości, ustawiłam na konsoli i rzecz jasna niezwłocznie zrobiłam zdjęcia (co tam kolacja czy herbata, dizajn się liczy! ) Miałam już opublikować tę naszą rewolucję, kiedy dostałam od męża prezent w postaci książki dotyczącej urządzania (post w przyszłości). Zaczęłam czytać i zrozumiałam którą z rzeczy ciągle robię źle. Boję się – chociaż w tej chwili uznajmy to już za czas przeszły – zagęścić nieco otoczenie, pobawić się wzorami i fakturami, a przede wszystkim postawić cokolwiek co weszłoby w światło lustra. Kolejne zmiany w tak krótkim czasie = zachwyt męża murowany 😉 W tak zwanym między czasie było tak:

dom-w-mirabelkach-archon-someplacenice-antracytowa-konsola-kwiaty-biel-srebro-piwonie11

dom-w-mirabelkach-archon-someplacenice-antracytowa-konsola-kwiaty-biel-srebro-piwonie2

dom-w-mirabelkach-archon-someplacenice-antracytowa-konsola-kwiaty-biel-srebro-piwonie7

Kojarzycie wpis o biało-niebieskim zawrocie głowy? Oczywiście mnie nie ominął, ani tym bardziej konsoli. Z pomocą przyszła forumowa Luiza, która wiernie razem ze mną przeszukiwała kolejne zakładki na portalu aukcyjnym w poszukiwaniu odpowiedniego Delfta. Zależało mi na przewadze granatu, a nie bieli i oczywiście okazyjnej cenie 😉 Jak już udało się namierzyć odpowiedni egzemplarz to i reszta poszła gładko. Punktem spornym z moim mężem był widoczny na zdjęciu taboret, a w zasadzie kupiony wieki temu w super niskiej cenie stolik pomocnik (za niski, żeby cokolwiek jednak ułatwić). Non stop słyszałam tylko „po co to ma tutaj stać? przecież nie pełni żadnej funkcji, kobieto daj już spokój, dobrze jest jak było…” itepe itede. Nie od dziś wiadomo, że uparte ze mnie stworzenie, zwłaszcza jak już sobie coś zaplanuję 😉 A zaplanowałam sobie DIY, zamówiłam więc tkaninę na Etsy w kolorze navy&ecru i wytapicerowałam kawałek zbędnego korpusu mebli kuchennych. Nie wyszło idealnie (dlatego nie ma zbliżeń 😉 ). Jak znajdę czas to temat oddam w ręce profesjonalisty – marzy mi się ładnie uszyta poducha z wyższym brzegiem i kedrą.

Jeżeli wytrwaliście aż do tego momentu to gratuluję, jeżeli w trakcie zaliczyliście drzemala też się nie pogniewam – czas na zdjęcia! 😀

drewniana-konsola-na-holu-hortensje-new-york-style-cegla-we-wnetrzach3

drewniana-konsola-na-holu-hortensje-new-york-style-cegla-we-wnetrzach1

drewniana-konsola-na-holu-hortensje-new-york-style-cegla-we-wnetrzach6

drewniana-konsola-na-holu-hortensje-new-york-style-cegla-we-wnetrzach11

drewniana-konsola-na-holu-hortensje-new-york-style-cegla-we-wnetrzach7

drewniana-konsola-na-holu-hortensje-new-york-style-cegla-we-wnetrzach8

Które oblicze konsoli podoba Wam się najbardziej?

 

* Konsola – Hazel Wood

* Cegła – Cegielnia Hoffmanowska

* Sztuczne hortensje, koralowiec, miseczka oraz ramka – Mint Grey

* Wazon – Witeks

* Pomocnik vel stołek, amfora – Allegro