Spędziłam długie godziny wertując oferty sklepów internetowych pod hasłem: stolik kawowy, stolik okolicznościowy, ława, stolik i nie znalazłam N-I-C-Z-E-G-O! Niczego co wpisywałoby się w moją estetykę oraz funkcjonalność na którą nalegał mąż.

Odpadło zatem szkło łączone z metalem – proste i nienachalne. W końcu jak tu położyć nogi? Czy będzie wygodnie i czy szkło nie pęknie pod ciężarem – bo jak mąż to i ja! Poza tym mam już doświadczenie z takimi szklanymi stolikami, utrzymanie ich w czystości to prawdziwa katorga !

Potrzebowałam zmiany w tej chwili, teraz, już – na ten tychmiast! Postanowiłam wprowadzić w życie plan, który kiedyś porzuciłam – podrasować stolik Lack z Ikea, a nawet dwa, a co tam – lubię na bogato 😉

Potrzebne materiały:

 • Stolik Lack z Ikea w wybranym kolorze w ilości sztuk 4, 76-160 zł,
 • Nity tapicerskie na listwie, co najmniej 4 na każdy bok, 6 zł za każdą z listew,
 • Drewno-wkręty w ilości na zapas 😉

Potrzebne narzędzia:

 • wiertarka,
 • młotek,
 • śrubokręt,
 • kombinerki.

Wykonanie:

 1. Postępujemy zgodnie z załączoną instrukcją skręcając stolik.
 2. Następnie nawiercamy każdą z czterech nóżek stolika z dolnej strony.
 3. Przewiercamy na wylot blat z kolejnego egzemplarza, aby móc przytwierdzić go do nawierconych nóżek za pomocą drewno-wkrętu.
 4. Dekorujemy nitami wedle uznania – bajecznie proste, prawda? 🙂

diy-ikea-hack-lack-someplacenice8

Przybijając nity przyda nam się pomoc drugiej osoby, która będzie kontrolować ich ułożenie w linii prostej oraz kombinerki, które pomogą utrzymać w miejscu gwoźdź.

diy-ikea-hack-lack-someplacenice9

diy-ikea-hack-lack-grey-table-someplacenice3

Zdecydowałam się nitami podkreślić wyłącznie obrys zewnętrzny stolików z jednej strony. Zależało mi, aby no co dzień można je było zsunąć do siebie, tak aby tworzyły w miarę spójną całość.

Całość wyniosła ok 220 zł.

P.S. Wiem, że uraczyłam Was tylko zdjęciami z bliska, ale bez obaw – jeszcze w tym tygodniu pokażę nową odsłonę części wypoczynkowej naszego salonu 🙂

Do zobaczenia!