Osoba niedoświadczona mogłaby rzec, że to dopiero marzec i z zakupami na taras/balkon można spokojnie poczekać jeszcze kilka miesięcy np. do maja. Wszystko można, co nie można byle z wolna i ostrożna 😉 Wszak można żyć w błogiej nieświadomości aż do rozpoczęcia sezonu grillowego, żeby na miejscu w sklepie piekielnie się rozczarować. Zazdroszczę wszystkim tym, którzy inwestując w wygodę na ciepłe dni potrafią zadowolić się pierwszym lepszym zakupem, bez wcześniej opracowanego planu.

Mój plan był następujący:

  • w marcu 2014 wybrać kostkę na taras i umówić ekipę,
  • gotowy taras odebrać najpóźniej w maju 2014,
  • pod koniec czerwca 2014 z racji otrzymania karty podarunkowej do Ikea zakupić wszystko co niezbędne do wypoczywania na świeżym powietrzu,

ZONK! Jeżeli chcemy spokojnie wybierać w ich ofercie to na pewno nie w czerwcu, tylko już teraz – w marcu! Do wczoraj myślałam o sobie trochę w kategorii oszołoma, co to leci do Ikei po poduchy i resztę mebli na taras a na TeWuEnie zapowiadają jeszcze śniegi z deszczem.

Takich oszołomów jak ja było więcej, w drodze do kasy prawie każdy trzymał coś z Oferty Letniej. Zatem jeżeli uważasz, że na takie zakupy jest jeszcze za wcześnie, bądź doczekasz się przeceny kolekcji na koniec sezonu to jasne, siedź sobie wygodnie, popijaj kawkę, a ja w tym czasie przekopię internet za ich torbą na poduszki, której wczoraj już zabrakło!

Poniżej lista produktów których według mnie nie powinno zabraknąć w sezonie letnim na tarasie:

meble-na-taras-someplacenice2

1. Dużego parasola, który ochroni nas przed słońcem – czy tylko ja nie lubię się opalać? 😉 W zeszłym roku omal nie obudziłam się z ręką w nocniku, na szczęście w Jysk udało nam się namierzyć jeden z ostatnich egzemplarzy.

2. Mebli do posadowienia swojej szanownej oraz naszych gości, nie zapomnijcie o poduchach inaczej nici z wygody 😉 Zdecydowaliśmy się na wypoczynek modułowy z serii Applaro.

3. Rośliny wprowadzają harmonię i pozwalają się wyciszyć. Dla nas to temat na ten rok. Może polecicie jakiś konkretny całoroczny rodzaj, który dobrze będzie się czuć w wąskiej i wysokiej donicy? Sztuczne rośliny na tarasie to już byłaby przesada! 😉

meble-na-taras-someplacenice1

4. Świece w lampionach to doskonały dodatek na cały rok. Pięknie prezentują się w hollach czy na parapetach, a w ciepłe wieczory zapewnią odpowiedni nastrój.

5. Warto wyposażyć się w jakikolwiek pled na ogród, must have na chłodniejsze wieczory. Oferta na rynku jest ogromna i na szczęście całoroczna.

6. Drobne meble dodatkowe, przydatne do odstawienia laptopa, wyprostowania na nich nóg czy zjedzenia udka kurzęcego! 😉 Boczny stolik pomocnik z blatem trochę wyższym niż siedzisko to dla mnie element niezbędny.

7. Gaszące pragnienie Madżajto czy pyszne Martini? Nieważne! Musi być 😉

 

Życzę sobie i Wam, aby ciepłe dni przyszły do nas czym prędzej – mam dość kozaków! 😀

* Źródła zdjęć: Ikea, Mint Grey.