Jakiś czas temu wspominałam o planowanym tapicerowaniu zagłówka łóżka naszego poczciwego Malm’a. Czas zleciał – sama nie wiem kiedy! Temat ostatnio znowu na tapecie, może w weekend uda się zamówić tkaninę.

Na dzień dzisiejszy wiem, że zagłówek na pewno będzie w welurze z dyskretnym dodatkiem nitów tapicerskich (nikiel), ale co ja będę się rozpisywać jak będzie – wyjdzie w praniu 😉 i na pewno wam pokażę.

Przygotowałam garść inspiracji z łóżkiem w roli głównej, wszystkie z pokazanych są dla mnie absolutnie obłędne i nie pogniewałabym się gdyby nasza docelowa przypominała którąś z poniższych:

*** w stonowanych kolorach ***

sypialnia2

Pikowany zagłówek z dodatkowo wystającym brzegiem to detal, który bardzo mi się podoba <3

sypialnia3

Tu z kolei zachwyca mnie dekoracja okna – a dokładniej lambrekin. Lambrekin tak źle u nas kojarzony, ale nie ma się czemu dziwić, sama na to słowo od razu widzę ten nazywany boa – brrr!

sypialnia6

Idealna! Łóżko i ławeczka to zdecydowani faworyci, są również kwiaty, które ostatnio ciągle mnie prześladują 😉

  sypialnia7

Lustrzana szafka ala komoda, spokojna kolorystyka i wszelkie drobne dodatki jak kwiaty (znowu 😉 ) czy lampa sprawiają, że chcę metamorfozy naszej sypialni. Chcę mebli docelowych, a nie tymczasowych! Chcę takich mebli!

sypialnia12

Przepiękny zagłówek łóżka (szkoda, że Malm jest za niski na taki zabieg) i ławeczka z moimi ulubionymi nóżkami z kółkami ahhh <3

*** z kroplą intensywnego koloru ***

sypialnia11

Odważna czerwień fantastycznie dopełniona mocnym różem i kroplą oranżu, dodatkowo idealnie zrównoważona szarością i bielą <3

sypialnia1

Łóżko w kolorze navy blue z kilkoma złotymi dodatkami i sprytnym pomysłem na ławeczkę i jednocześnie schowek na ozdobne poduszki czy wymienne pledy.

*** z ciemnymi ścianami ***

sypialnia10

Zagłówek z lekkim łukiem to mój drugi ulubiony model, cudownie komponuje się z wyraźnymi ścianami i brązową, drewnianą szafką. Zwróćcie uwagę na oświetlenie – nie jest jednakowe i sprawia, że sypialnia jest naprawdę wyjątkowa.

sypialnia13

Piękne wyważenie kolorów i piękny zagłówek z mocnym wciągnięciem pikowania.

 

A wy jakie lubicie sypialnie? Czy jesteście za inwestowaniem w to pomieszczenie? Przyznaję, ja ciągle walczę z mężem w tej kwestii – niby to tylko pokój w którym śpimy, ale …chciałoby się poszaleć 😉

Przypominam także o polubieniu naszego fanpejdżu.

* Źródło zdjęć Pinterest.