Złoto i marmur niewątpliwie świętują triumfy w tym roku. Zalew inspiracji z rzeczonymi motywami możesz z powodzeniem znaleźć na Instagramie czy Pintereście. Jeżeli obserwujecie moją pinterestową tablicę to już wiecie, że marmur pokochałam bezgranicznie. W kuchni w formie okładziny ściennej oraz akcesoriów, w łazience do wykończenia powierzchni gładkich, a w salonie jako blaty stolików kawowych oraz konsol. 

Dzisiejszy post kręci się jednak wokół kuchni. Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na rozbiórkę przestrzeni ściennej między szafkami, a jednak bardzo podoba Ci się ten trend to jest na to ratunek – akcesoria kuchenne!

Nie od dziś wiadomo, że marmur pięknie gra ze złotymi dodatkami. Nie wierzysz? To spójrz niżej 😉

goldisintheair

A wiesz co jest najlepsze? To akcesoria marki Bloomingville czyli w zasadzie są na wyciągnięcie ręki 😉 

Na przykład TU i TU, a także TU

Z pewnością domyślasz się, że na samym wzdychaniu do tego trendu nie poprzestałam? 😉

Postanowiłam w końcu zrealizować swoje marzenie o białej kamiennej desce do kuchni. Poszukiwania trwały od kilku lat, ale to ciągle nie było to. Nie tak dawno zmobilizowałam się i zrobiłam sobie wycieczkę po zakładach specjalizujących się w wykonywaniu nagrobków. Ceny zwaliły mnie z nóg… – Matko Bosko Pieniężno! Z pomocą jak zwykle przyszły forumowe koleżanki, które nie pozwoliły się załamać i porzucić tematu podając kolejne kontakty do kamieniarzy z całej Polski. 

Kontaktowałam się z każdym z nich, ale jak to z fachowcami bywa albo nie mają czasu, albo im się nie chce, albo coś obiecują a jak jest później dobrze wiesz i Ty 😉 

W końcu udało mi się trafić na rozsądnego człowieka czyli p. Wojciecha z firmy MW Stone. Pan Wojciech nie dość, że wysłuchiwał mojego marudzenia przez telefon (maili, które wysłałam to nawet nie liczę) to jeszcze biegał po magazynie w poszukiwaniu idealnego slaba na deskę, przy okazji robiąc dla mnie zdjęcia. I wiesz co? Nic o co poprosiłam, nie było dla niego problemem. Duży rozmiar? 45×45 cm? Proszę bardzo. Powierzchnia matowa? Nie ma problemu. Wysyłka kurierem? Pomimo wielu obaw daliśmy radę 🙂 

A dla głodnych pięknych widoków mam coś na pożarcie 😉 

marmur-w-kuchni-deska-do-krojenia-calacatta-zloto18 (2)

marmur-w-kuchni-deska-do-krojenia-calacatta-zloto18 (3)

marmur-w-kuchni-deska-do-krojenia-calacatta-zloto16

marmur-w-kuchni-deska-do-krojenia-calacatta-zloto13

marmur-w-kuchni-deska-do-krojenia-calacatta-zloto18 (17)

marmur-w-kuchni-deska-do-krojenia-calacatta-zloto18 (9)

marmur-w-kuchni-deska-do-krojenia-calacatta-zloto18 (19)

marmur-w-kuchni-deska-do-krojenia-calacatta-zloto11

marmur-w-kuchni-deska-do-krojenia-calacatta-zloto20

marmur-w-kuchni-deska-do-krojenia-calacatta-zloto17

marmur-w-kuchni-deska-do-krojenia-calacatta-zloto22

Z pewnością zastanawiasz się jak taka deska sprawdzi się w praktyce? No cóż, ja też ! Przed użytkowaniem muszę ją jeszcze odpowiednio zaimpregnować, co zamierzam uczynić na dniach. Za kilka tygodni będę mogła napisać coś więcej w temacie funkcjonalności samej deski.