W ubiegły weekend na wnętrzarskiej mapie Polski pojawiło się nowe, ciekawe miejsce. Mowa o Hazel Design, które jest nowym brandem znanej już wcześniej firmy Hazel Wood. O pasji, pomyśle i nowoczesnym stylu udało mi się osobiście porozmawiać z właścicielką Olgą Kubacką.

Hazel Design to stosunkowo młoda firma. Skąd pomysł na ten rodzaj działalności, od czego się to wszystko zaczęło?

Pomysł na własną markę oferującą nowoczesne meble drewniane był spontaniczny. Poszukiwanie pomysłu na siebie zbiegło się w czasie z zakończeniem budowy mojego domu oraz urządzeniem go. Była to dla mnie fascynująca przygoda, dzięki której wnętrzarstwo stało się moją pasją. W tym czasie spędzałam całe dnie (a często i noce;-) na pewnym forum budowlanym, prowadząc swojego bloga i godzinami rozprawiając o wyższości krzesła X nad fotelem Y;-) Po zakończeniu budowy nie przestałam interesować się wnętrzami. Brakowało mi tego, w czym czułam się najlepiej. Postanowiłam działać. Zainteresowałam się nowoczesnymi meblami drewnianymi, gdyż odkryłam, że oferta na rynku mebli drewnianych dla miłośników minimalistycznych wnętrz jest bardzo uboga. Jeśli stół wydawał się mieć piękną bryłę i proporcje, wykonany był z mało szlachetnych materiałów. Sama zainwestowałam w lity, dębowy stół, który idealnie wpisuje się w minimalistyczną koncepcję moich wnętrz i postanowiłam, że to właśnie takie stoły będą znakiem firmowym Hazel Wood. Czas pokazał, że stoły, to był tylko początek. Trochę czasu zajęło mi znalezienie odpowiedniej osoby, która zechciałaby realizować moje pomysły i współtworzyć nową markę. Dziś mogę z całą pewnością powiedzieć, że mam swoją drugą połówkę, która nie boi się nietypowych i odważnych rozwiązań.

Po dwóch miesiącach działalności zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie naszych mebli na kieleckich targach „Dom i Wnętrze”, co okazało się ogromnym sukcesem i odbiło echem w lokalnej prasie.

Co miało bezpośredni wpływ na styl który was charakteryzuje?

Zdecydowanie fakt, że sama jestem jego miłośniczką oraz zwolenniczką. Zarówno moje prywatne wnętrza jak i wnętrza showroomu Hazel Design są tego najlepszym dowodem.

Jakbyś go opisała i za co cenisz go najbardziej?

W moim przekonaniu styl minimalistyczny jest stylem ponadczasowym, niepoddającym się chwilowym trendom. Podstawowe jego cechy, to prostota i ujednolicone, oszczędne w kolorach powierzchnie. Nieśmiertelne biel, czerń, czy szarość to dla mnie synonim elegancji. I nie zgadzam się, że są zimne czy nieprzyjazne. Wystarczy umiejętnie dobrać dodatki. Ponadto warto w takim wnętrzu postawić na jeden odważny, niesztampowy element. Coś, co będzie tym „wow” . Może to być designerski fotel w kontrastującym kolorze, czy odważna, nietuzinkowa lampa.

Czy taki styl jest popularny wśród Polaków?

Minimalizm, prostota i elegancja zawsze będą w modzie, mimo iż co jakiś czas pojawiają się nowe- mniej lub bardziej popularne style we wnętrzach.

Sklep stacjonarny, a w niedalekiej przyszłości również internetowy. Co skłoniło do rozszerzenia oferowanych dotychczas usług?

Marka Hazel Wood, choć bardzo młoda rozwija sie niezwykle prężnie. Sklep Hazel Design powstał DLA i DZIĘKI klientom Hazel Wood, którzy od początku motywowali mnie do stworzenia miejsca, w którym do wykonanego przez nas stołu mogliby dobrać efektowne krzesła czy powiesić nad nim niebanalną lampę. Mnie z kolei marzyło się miejsce, w którym mogłabym zaprezentować nasze wyjątkowe meble. Miejsce, które stanowiłoby dla kogoś inspirację. Wreszcie, miejsce przyjazne klientom i architektom wnętrz.

Kim są Klienci Hazel Design?

Zawsze powtarzałam, że mam szczęście i spotykam wspaniałych ludzi na swojej drodze. I teraz jest nie inaczej. Nasi Klienci, to ludzie poszukujący ciekawych rozwiązań, niestroniący od prasy związanej z wnętrzami.

Zdradź nam, z jakiej realizacji jesteś najbardziej dumna?

Ulubionymi realizacjami są na pewno te, które pokazane w Internecie zyskały uznanie i stały się naszym znakiem rozpoznawczym, jak np.: stoliki Twins, konsolka Venus, czy stół Minimal.

Dziękuję za rozmowę.

 

Na zakończenie wywiadu kilka słów od Olgi:

hazel-design-showroom-otwarcie-kielce-olga-kubacka
Olga Kubacka, Właścicielka firmy Hazel Wood

 

„Dziękuję wszystkim, którzy w jakiś sposób przyczynili się do sukcesu Hazel Wood oraz Hazel Design. Oprócz moich Najbliższych, są to tak naprawdę moi Klienci oraz cudowne Dziewczyny z forum budowlanego, które bardzo mocno mnie wspierają i często to właśnie ich projekty realizowane przez nas zyskują niezwykłą popularność i stanowią inspirację dla kolejnych klientów HW.”

Showroom mieści się w Kielcach na ul. Okrzei 64, na której znajdują się także inne miejsca związane z urządzaniem wnętrz np. sklep z karniszami, studio projektowe oraz sklep z kominkami.

W imieniu właścicielki i swoim serdecznie zapraszam – naprawdę warto! 🙂

Na koniec bonus – grupowe zdjęcie znajomych z Forum Muratordom, których nie mogło tego dnia zabraknąć, aby świętować z Olgą kolejny sukces! 

forum-muratordom-damesy-hazeldesign24

*Źródło zdjęć własne.